Работа в Русе

Апартаменти под наем

 

Опера в Русе през Април



03 април, вторник, 19.00 часа, зала Опера

ЛУД ГИДИЯ

опера от Парашкев Хаджиев

Диригент - Димитър Косев

Режисьор - Павел Герджиков

Художник декори - Иван Токаджиев

Художник костюми – Цветанка Стойнова

Хореография солисти и хор – Анна Пампулова

Хореограф ФТТ „Найден Киров“ – Богдан Донев

Хормайстор – Александър Тинков

Диригент на хора – Пламен Георгиев



Действащи лица и изпълнители
Радан – Стоян Стоянджов
Раданица – Йоланта Николаева
Зорница – Нели Кравченко
Илия – Борис Луков
Мечо – Добромир Момеков
Куна – Петя Цонева
Отец Матей – Момчил Миланов
Осман бей - Александър Крунев
Кадия – Александър Баранов
Тъпанар – Иван Пенчев
Първи чорбаджия - Димитър Кюркчиев
Втори чорбаджия - Стефан Пенчев
Първи жътвар – Стилян Цветков
Втори жътвар – Искрен Рибчев
Жътвари, жътварки, косачи, овчари, пазванти на бея, писари на Кадията, заптиета, моми, момци, турци, народ
Солисти, хор и оркестър на Държавна опера- Русе
и танцьори от ФТТ „Найден Киров“



5 април, четвъртък, 19.00 часа, сцена Опера
МАКБЕТ

опера от Джузепе Верди

Диригент Юрий Илинов

Режисьор - Нина Найденова

Сценография - Борис Стойнов

Костюми – Цветанkа Петкова Стойнова

Хореография - Боряна Сечанова

Диригент на хора – Пламен Георгиев

Хормайстор – Стелияна Димитрова – Хернани



Действащи лица:

Макбет - Венцеслав Анастасов

Банко – Момчил Миланов

Лейди Макбет - Елена Баръмова /Таня Иванова, Йоана Железчева/

Дама – Теодора Чукурска, Йоланта Николаева

Макдъф – Петър Костов

Малкълм – Александър Баранов, Иван Пенчев

Лечител – Пламен Бейков

Слуга – Едуин Кей

Наемен убиец – Едуин Кей

Привидения – Лиляна Харизанова, Петя Медведева, Георги Димитров

Флеанцио – Петър Чукурски

Крал Дънкан – Михаил Дамянов

Бесове – Стоян Фъртунов, Христо Добрев, Деян Добрев

Солисти, хор и оркестър на Държавна опера- Русе

Декор и костюми - предоставени от Държавна опера - Стара Загора



11 април, сряда, сцена Опера - 11ч.
АНИ В ЦАРСТВОТО НА ЦВЕТЯТА

детска оперета от Иван Кръстев

Диригент - Свилен Димитров

Постановка и либрето - Илия Деведжиев (по Морис Карем)

Режисьор - Росица Деведжиева

Худ. на костюмите - Елица Георгиева

Вокален педагог - Свилен Димитров

Театрални педагози - Илия Деведжиев и Росица Деведжиева

Балетни педагози - Радка Великова и Малина Арнаудова

Оркестър на Държавна опера - Русе и Русенска детска опера



11 април, сряда, 19.00 часа, Канев център
КОНЦЕРТ „ЕДНА НОЩ В ОПЕРАТА“

НИКОЛО КОЦЕВ И КИКИМОРА

диригент Юрий Илинов

Оркестър и хор на Държавна опера Русе

Солисти: Теодора Чукурска, Петър Костов,Александър Крунев, Нора Караиванова –гост





12 април, четвъртък, 19.00 часа, зала Европа
"20 години заедно на Русенска сцена"

Надежда Андреева - флейта

Светлана Анчева - обой

Силвана Петкова - контрабас

И приятели

С участието на Евгени Желязков- пиано

Квартет ,,Квартисимо‘‘ в състав: Деница Чернева- Трендафилова, Мила Иванова, Елица Баджакова, Пламена Величкова

Духов квинтет ,,Формантик‘‘ в състав: Надежда Андреева, Светлана Анчева, Здравко Саралиев, Евгени Евтимов и Васил Влайков



13 април, петък, 19:00 часа, зала Опера
28 април, събота, 19 часа, зала Опера
ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО

балет в четири действия от Пьотр Илич Чайковски

ПРЕМИЕРА

90 ГОДИНИ БЪЛГАРСКИ БАЛЕТ

Либрето от Владимир Бегичев и Василий Гелцер

Хореография – Мариус Петипа, Лев Иванов

Постановка и режисура –Румен Рашев

Художник на декора –Иван Токаджиев

Художник на костюмите – Първолета Чавдарова – Летиция

Солисти и кордебалет на Държавна опера- Русе



17 април, вторник, 19.00 часа, зала Европа
ИСТОРИЯ НА ВОЙНИКА

от Игор Стравински

Музикално сценична притча за инструментален ансамбъл, четец, танцьори и алт



Диригент – Юрий Илинов

Режисьор постановчик и четец – Пламен Бейков

Сценограф – Петя Динова

Хореограф на танците – Никол Джиброва

Художник – Валентин Гагов

Помощник режисьор – Милена Петкова

Войник – Христо Ангелов

Принцеса – Никол Джиброва

Дявол – Александър Баранов

Майката – Андреана Николова

Жена от полето, годеница, сянка – Зорница Петрова

Приятел от детството, страж, сянка – Христо Добрев

Цар, сянка – Михаил Дамянов

Инструментален ансамбъл(цигулка, контрабас, кларинет, фагот, тромпет, тромбон и ударни) от Русенска филхармония



19 април, четвъртък, 19.00 часа, зала Опера
30 април, понеделник, 19 часа, зала Опера
НАБУКО

опера от Джузепе Верди

ПРЕМИЕРА

Диригент – постановчик Георги Димитров

Диригент Димитър Косев

Режисьор Марио Ди Карло

Хормайстор Стелияна Димитрова - Хернани



Набуко – Венцислав Анастасов, Александър Крунев

Абигаил - Драгана Радакович, Йоана Железчева

Фенена – Петя Цонева, Глория Кънева

Измаил – Борис Луков, Петър Костов

Захария – Момчил Миланов, Пламен Бейков

Анна - Даниела Караиванова, Йоланта Николаева, Теодора Чукурска

Абдало – Иван Пенчев

Висш жрец – Едуин Кей



20 април, петък, 19.00 часа, зала Филхармония
Концерт на НУИ „В.Стоянов“
Оркестър на Държавна опера – Русе



24 април, вторник, 19.00 часа, зала Опера
Държавна опера - Пловдив представя:
КОСА

Мюзикъл от Джеръм Рагни, Джеймс Радо и Галт Макдермот

Диригент - Константин Добройков.

Солисти: Маги Джанаварова, Весела Делчева, Мартин Костадинов, Едит Унджиян, Елена Сиракова,Радослав Владимиров, Радостин Василев, Стелиан Радев.

Режисьор - Георги Динев

хореограф - Анна Пампулова

художник костюми - Яна Дворецка

вокална подготовка – Яна Делирадева

Балет, хор и оркестър на Опера Пловдив





26 април, четвъртък, 19.00 часа, зала Опера
ЕДИН НОВ СВЯТ

Концерт-спектакъл на Детска опера – Русе

и оркестър на Държавна опера - Русе

ПРЕМИЕРА

Диригент Свилен Димитров

Режисьор Росица Миновска – Деведжиева

Вокален педагог Свилен Димитров

Театрални педагози Илия Деведжиев и Росица Миновска Деведжиева

Танцови педагози Малина Арнаудова и Радка Неделчева



27 април, петък, 19.00 часа, зала Филхармония

Вечер с музиката на Бетовен, Чайковски и Брамс

Русенска филхармония и Университет по изкуствата - Цюрих

Л. В. Бетовен Симфония № 1

Чайковски Рококо вариации

Брамс Симфония № 3

Солист Теодора Атанасова



Концерти и спектакли извън Русе

13 април, петък, 19.00 часа, Ловеч – читалище „Наука“
ОПЕРЕТНА ГАЛА

диригент Юрий Илинов

Участват: Петър Костов, Теодора Чукурска, Нели Кравченко, Даниела Караиванова, Иван Пенчев, Глория Кънева, Христо Сарафов

Оркестър на Държавна опера Русе



25 април, сряда, 19.00 часа, Севлиево
ЧОВЕКЪТ ОТ ЛА МАНЧА

мюзикъл по Дейл Васерман

Диригент Ганчо Ганчев

Сценография Иван Токаджиев, костюми Петър Митев, хореография Боряна Сечанова,

превод и постановка Борис Панкин

Действащи лица и изпълнители:

СЕРВАНТЕС/ДОН КИХОТ - Орлин Горанов

САНЧО/САНЧО ПАНСА - Мариан Бачев

АЛДОНСА/ДУЛСИНЕЯ - Елена Атанасова

ГУБЕРНАТОРА/ХАНДЖИЯТА - Илия Деведжиев

ЗАТВОРНИК/ПАДРЕТО-Александър Александров

ЗАТВОРНИК/САМСОН КАРАСКО - Стилян Цветков

ЗАТВОРНИЧКА/АНТОНИЯ-Джесика Уайз

ЗАТВОРНИЧКА/ИКОНОМКАТА- Мая Владимирова, Ася Русева

ЗАТВОРНИК/БРЪСНАРЯ-Димитър Кюркчиев

ЗАТВОРНИЧКАТА/ХАНДЖИЙКАТА-Гергана Гарвалова

ХЕРЦОГА/ПЕДРО- Георги Ганчев

ЗАТВОРНИК/ХОСЕ- Христо Добрев

КАПИТАНЪТ ОТ ИНКВИЗИЦИЯТА- Иван Богоев

ФЕРМИНА, МУЛЕТАРИТЕ: ПАКО, АНСЕЛМО, ТЕНОРИО, ХУАН И ОЩЕ МУЛЕТАРИ, МОМИЧЕТАТА ОТ ХАНА, ЗАТВОРНИЦИ, ПОСЕТИТЕЛИ В ХАНА, ЗАТВОРНИЦИ- ХОР И БАЛЕТ НА ДЪРЖАВНА ОПЕРА РУСЕ

ОРКEСТЪР, ХОР И БАЛЕТ НА ДЪРЖАВНА ОПЕРА- РУСЕ
 

Публикувайте безплатно обява

Публикуването на обява е лесно и безплатно.

Регистрирай се в каталог с услуги

Ако предлагате услуги за Русе се регистрирайте в каталога с услуги.

Ние споделяме какво се случва в Русе в социалните медии

Бъдете в течение с новини, събития и възможности, както и споделяне на истории и препоръки с другите в Университета на нашите официални медии социални профили.

КАРТА НА САЙТА
Намери всичко за Русе
За OnlineRuse.com

OnlineRuse.com съществува в помощ на русенци да публикуват своите обяви, да намират полезни услуги и продукти лесно и бързо.

Разработен от Inet partner Ltd.
Copyright 2015 OnlineRuse.com